Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ja dziś byłem na wymianie sprężyn w ASO Auto Śliwka w Sosnowcu.
    Kierownik serwisu Pan Grzegorz (świetny i bardzo konkretny gość )załatwił mi w ciągu tygodnia od zgłoszenia problemu wymianę sprężyn. Sam skontaktował się z SAP, ja tylko czekałem na odpowiedź. Ta przyszła po dwóch dniach.
    Sprężyny zostały wymienione na oryginalne wzmocnione do samochodów z instalacją gazową o numerze 1K0511115BX.
    Wrażenia po zmianie są tylko na plus - autko lepiej się prowadzi, przede wszystkim pewniej i troszkę inaczej wygląda . Zachęcam każdego do drążenia tematu i polecam serwis w Sosnowcu - podłączyli mi klamki wewnętrzne od L&K oraz lampkę od W8. Tym samym gwarancja na elektrykę została nietknięta.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez wolfmk
      do samochodów z instalacją gazową o numerze 1K0511115BX
      na pewno ten numer? a nie końcówka ...BF?
      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

      Komentarz


      • Dziś dostałem odpowiedz z SAP. Będę miał wymieniane sprężyny.

        Komentarz


        • mkania777, taki numer dostałem w e-mailu od kierownika serwisu, Pana Grzegorza.
          Auto zmierzone po założeniu nowych sprężyn miało ponad koło 410 mm w wiadomych miejscach. Jeszcze trochę siądzie na pewno więc będzie optymalnie.

          Komentarz


          • fajny52 Gratulacje - bardzo się cieszę że ci się udało...mówiłem że warto spróbować ;-)

            Komentarz


            • Zamieszczone przez mkania777
              Zamieszczone przez wolfmk
              do samochodów z instalacją gazową o numerze 1K0511115BX
              na pewno ten numer? a nie końcówka ...BF?
              tez mi ten nr nie pasi coś. Nigdzie go nie ma. Może w wolnej chwili spróbuj zajrzeć pod nadkole i luknij na sprężyny. Może uda ci się zobaczyć oznaczenie kolorem. Wydaje mi się, że zrobili literówke w mailu.

              Komentarz


              • Ja też jestem po wymianie. Dziękuję kolegom za zwrócenie uwagi na problem.
                Ścieżka u mnie wyglądała jak u wszystkich: odmowa aso, formularz na www do sap - trochę czekania i pozytywna decyzja.
                Przed wymianą 360, po 390.

                Jak jest z tą zbieżnością? Ma być wykonana po wymianie czy nie ma potrzeby?

                Komentarz


                • Yarwa, faktycznie mógł się walnąć w e-mailu - wlazłem pod auto i były 1 x biała i 3 x żółta z tym ze kwadraty, a nie kropki (wcześniej miałem kropki).

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez wolfmk
                    wlazłem pod auto i były 1 x biała i 3 x żółta
                    to masz takie sprężyny: 1K0 511 115 BF - 1x biała, 3x żółta - PR-1JA+0YF
                    na to samo i mi wymienili...
                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                    Komentarz


                    • 286pln jakby ktos chcial kupic z ulicy.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez wolfmk
                        Yarwa, faktycznie mógł się walnąć w e-mailu - wlazłem pod auto i były 1 x biała i 3 x żółta z tym ze kwadraty, a nie kropki (wcześniej miałem kropki).
                        I teraz masz takie sprężyny jak miały octavie z LPG montowanym fabrycznie czyli 1x pasek biały + 3x pasek żółty.
                        Widzę, że SAP praktycznie nie robi już problemu z wymiana sprężyn na gwarancji i bezpłatnie.
                        Oczywiście jak znam życie to oficjalnie do błędu się nie przyznają. :lol:

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Audioza
                          Oczywiście jak znam życie to oficjalnie do błędu się nie przyznają.
                          I to jest wina SAPu, bo na fazie produkcji mogli od razu zamówić sprężyny pod wersje z LPG.
                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                          Komentarz


                          • Tak, tylko gaz wkladaja nasi, a fabryka albo sprzedaje auto z gazem, albo bez. A u nas jak ono przyjedzie to jak nie chcesz gazu, to go miec nie bedziesz
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Maicroft
                              Tak, tylko gaz wkladaja nasi, a fabryka albo sprzedaje auto z gazem, albo bez. A u nas jak ono przyjedzie to jak nie chcesz gazu, to go miec nie bedziesz
                              Tylko jak SAP zamawia auto w Skodzie to dokładnie wie które auto będzie miało gaz i wystarczy w uwagach w zamówieniu to wpisać, a fabryka zamontuje twardsze sprężyny.
                              Wystarczyło tylko trochę pomyśleć przy robieniu zamówień (a zwłaszcza, że Toury z LPG były mocno promowane i sporo się sprzedało) a teraz SAP nie miał by takich problemów.

                              Komentarz


                              • mało tego spręzyny te co do gazu chyba powinny byc montowane tez jak sie nie ma LPG ale sie ma krate. Ja mam krate i beda mi montowac takie jak chca wam do gazu, a wiec BF. Zamontuja zobaczymy. Chociaz kowal2002 dostal przy kracie BG, z tym, że on ma 1,8tsi a ja mam 1,4tsi, ale imo jesli chodzi o sprezyny na tyl to chyba nie ma znaczenia waga silnika. Jutro mam montaz i zobaczymy.

                                Komentarz


                                • Co Wy z tym gazem skoro problem występuje także w autach bez butli. To jakaś grubsza sprawa.
                                  Na szczęście wymienili mi od ręki.. :P

                                  Może to zapas robią z ołowiu...

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Audioza
                                    Wystarczyło tylko trochę pomyśleć
                                    a widać, że to jest "towar deficytowy" ..... :szeroki_usmiech
                                    OII sprzedana


                                    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                    Komentarz


                                    • Ja zmierzyłem u siebie LPG full, benz. rezerwa i wyszło 370mm, auto niestety po gwarancji. Dzwonilem do firmy z allegro, otrzymałem informację, że promocja się skończyła i teraz kosztują 470pln. Kosmos! Prawo popytu i podaży pewnie.

                                      Komentarz


                                      • po pomiarach - sprezyny zostaly wymienione od reki z wpisem do ksiazki
                                        Pozdrawiam
                                        Przemek

                                        Komentarz


                                        • @PPrzemek jaki masz teraz prześwit? Ja mam mieć wymienione sprężyny w poniedziałek.

                                          Komentarz


                                          • jest zdecydowanie lepiej - podchodzi pod 390, ale ja woze dojazdowke w bagazniku, lewarek, skrzynke z narzedziami, oba pelne zbiorniki z paliwem
                                            Pozdrawiam
                                            Przemek

                                            Komentarz


                                            • Panowie, czy w O2 Tour Combi też montują przy reklamacji sprężyny 1K0 511 115 BF - oznaczenie sprężyn - 1x biała, 3x żółta - PR-1JA+0YF? Te same co w hatchback`ach?

                                              Czy to ma znaczenie jaki jest typ nadwozia? Odbieram auto za dwa tygodnie i od razu pomierzę jak siedzi tył. Czy da się zajrzeć bez zdejmowania koła na te oznaczenia amorków?
                                              "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                                              O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                                              O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez PPrzemek
                                                po pomiarach - sprezyny zostaly wymienione od reki z wpisem do ksiazki
                                                W moim przypadku żadnego wpisu do książki, żadnego zlecenia na piśmie, wszystko w oparach wielkiej tajemnicy. komedia

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez niezal
                                                  da się zajrzeć bez zdejmowania koła na te oznaczenia amorków?
                                                  da się, ale trza się położyć pod samochodem.
                                                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                  Komentarz


                                                  • Dzisiaj byłem w ASO (auto ma 2 lata i 4 miesiące) i akurat w Opolu był to ponoć pierwszy przypadek zgłoszenia wadliwych sprężyn także spędziłem tam 2h....
                                                    Z pomiarów wyszło 365mm i mam dostać 70% zniżki na nowe sprężyny (ponoć tylko takie same wchodzą w grę). Oczywiście pomarudziłem i kolo spróbuje się zorientować odnośnie twardszych zamienników i teraz pytanie do Was
                                                    - wadliwe sprężyny to była kwestia trefnego materiału /w związku z tym była jakaś felerna partia sprężyn/?
                                                    - warto wymieniać na identyczne?
                                                    - jeżeli nie identyczne to jakie do OII FL combi bez LPG?

                                                    Pozdrawiam
                                                    Moja OII FL Combi

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X